Motyvacinis laiškas

Motyvacinio laiško rašymo principai




1.      Kaip ir paprastas laiškas, jis turi būti skirtas konkrečiam asmeniui arba kompanijai.

2.      Jeigu laiškas parašytas atsiliepiant į darbo siūlymą, reikia nurodyti darbą ir pasiūlymo šaltinį (pvz., Lietuvos ryto skelbimas…data).

3.      Jis neturi būti ilgas – nuo pusės iki vieno puslapio.

4.      Jame turi būti pagrindinė informacija apie Jus (detalės turi būti CV) bei priežastys, kodėl šis darbas Jus domina.

5.      Turite nurodyti asmeninius bei kontakto duomenis (nors tai ir nurodyta CV).

6.      Laiškas turi būti pasirašytas.

Motyvacinis laiškas (lydintis laiškas) skirtas parodyti Jūsų motyvaciją, norą dirbti tam tikrą darbą. Motyvaciniame laiške aprašomos Jūsų asmeninės savybės, patirtis, noras. Tai leis darbdaviui susidaryti pirmąjį įspūdį apie Jus. Šiuo laišku turite įtikinti darbdavį, jog esate geriausias iš kandidatų.

Prieš rašydami susipažinkite su įmonės veikla, siūlomomis pareigomis. Nurodykite aiškiai, į kokias pareigas pretenduojate ir kodėl čia norėtumėte dirbti. Parodykite, kad esate patikimas, pastovus ir darbštus darbuotojas. Jokiu būdu nedarykite gramatinių klaidų, nes tai bus didelis minusas darbdavio akimis. Nepersistenkite rašydami savo privalumus, jie turi būti realūs. Motyvacinį laišką siųskite kartu su CV, net jei jo ir neprašo.

Motyvacinis laiškas – gyvenimo aprašymo priedas, kuriame jūs turite galimybę aprašyti tai, kas atskleistų Jūsų norą ir tinkamumą dirbti būtent šioje pozicijoje, į kurią pretenduojate.

Tai laisvo stiliaus 0,5-1 psl. Apimties laiškas. Jis siunčiamas kartu su gyvenimo aprašymu. Motyvacinis laiškas nėra privalomas, kai atrankos konkurso organizatoriai jo neprašo. Vis dėlto motyvacinis laiškas yra puiki galimybė išsiskirti iš kitų kandidatų.

       Motyvacinio laiško pavyzdys